בישראל ובעלום כולו מתבצעות מדי יום מיזוגים ורכישות של עסקים וחברות גדולים ובינוניים. כאשר מדובר על מיזוג בין עסקים, קיימים שני סוגים שונים עיקריים של מיזוגים ורכישות בין חברות. ישנו מיזוג אופקי ומיזוג אנכי. במיזוג אופקי מדובר במיזוג בין חברות המשתייכות לאותו ענף ומתחרות זו בזו, לרוב מדובר על חברות המתעסקות עם אותם לקוחות וחולשות על אותן התחומים והמגזרים.

בעסקאות של מיזוגים ורכישות אשר התעסקו לאחרונה במשק הישראלי ניתן למצוא גם חברות אשר עשו מיזוג אנכי. במיזוג אנכי מדובר על מיזוג בין שתי חברות שלכל אחת מהן קיים תפקיד אחר בשרשרת הייצור של המוצר (לדוגמא, מפעל של התעשייה האווירית שמתמזג עם מפעל לייצור רכיבים אלקטרוניים המשמשים את המזל"טים והמל"טים הישראלים). בכל מקרה שבו יש מיזוג בין חברה לחברה יש צורף באישור של רשות ההגבלים העסקיים.

לאור מורכבות תהליך של מיזוגים ורכישות מומלץ להיעזר ביועצים בתחום אשר לרוב יהיו עורכי דין. קיימים משרדים האמונים על בניית תוכנית אסטרטגית לרכישה של חברות או למיזוג עם חברות קיימות. לצורך העניין, תהליך של מיזוג בין חברות מחייב מינוי של מנהל פרויקט על מנת שייקח על עצמו אחריות לניהולם של השלבים הראשונים של המיזוג. כמו כן יש צורך בניהול דיאלוג ומשא ומתן, צריך לבדוק אם הבשילו כל התנאים למשא ומתן בין הצדדים והאם החברה המתמזגת או הנרכשת מעוניינת בכך. יש צורך לבדוק את הנושא עם בעלי השליטה בחברה באם החברה מונפקת בבורסה לניירות ערך.

מיזוגים בין חברות – רכישת חברות בלוייו עורך דין המתמחה בתחום

אין ספק כי מיזוגים ורכישות עשויים להיות מנוף לצמיחה עסקית הן של החברה הנרכשת במקרה של רכישת עסקים והן של החברה המתמזגת במקרה של מיזוג אופקי או אנכי בין חברות. בכל משא ומתן לצורך מיזוגים ורכישות בין גופים עסקיים בישראל מומלץ לקחת משרד חיצוני המתמחה בייעוץ עסקי ומחזיק עורך דין המומחה בתחום, וזאת על מנת שינהל בעבורנו את המשא ומתן לאורך כל התהליך עד לחתימה וגם ביום שלאחר הרכישה או המיזוג.
לקבל יעוץ מעורך דין המתמחה בתחום זה היכנסו לאתר : עסקים למכירה או התקשרו עכשיו 09-7887273

קרא מאמר משפטי העוסק בהסכם מכר לקניית בית