מתי צריך עורך דין גירושין?

הבטחתם זה לזו אהבה לנצח… ובכל זאת, אחרי כמה שנות נישואין, החלטתם שפרידה היא הצעה הנבון ביותר עבורכם. עם כל הקושי שכרוך בכך, ישנה חשיבות רבה לניהול ענייני הגירושין, וכל המשתמע מהם, בעזרתו של עורך דין גירושין, עורך דין המתמחה בתחום ובעל היכולת המתאימה לעזור לכם לעבור את זה באופן הנכון ביותר. מה תפקידו של עורך דין גירושין ומתי צריך לפנות אליו? על כך, בכתבה הבאה:

.
מדוע חשוב להיעזר בעורך דין גירושין

זוגות רבים, הבוחרים בצעד של גירושין, נעזרים במגשרים על מנת להגיע להסכם גירושין, המקובל על ידי שני הצדדים. על מנת שהסכם זה יכלול את כל הנקודות החשובות, כל ההסדרים השונים הנדרשים במסגרת צעד זה, וכל זאת תוך שמירה על זכויותיו של כל אחד מהצדדים, ישנו הצורך בעזרתו של עורך דין גירושין. פעמים רבות גם מדובר בהליך מורכב מאד, הכולל התייחסות לאלמנטים שונים, בעלי חשיבות רבה. כמו למשל נכסים יקרים משותפים ועוד.
זוגות אלה, מכיוון שאינם מכירים את התחום, לא מודעים למידת מורכבותו ועל כן עשויים לנקוט בצעדים שאינם נכונים. בעזרתו של עורך דין גירושין ניתן לנהל זאת באופן הנכון ביותר. מידת מקצועיותו של עורך הדין היא זו העשויה להשפיע על קבלת החלטותיו של בית המשפט באשר לצדדים המעורבים בהליך זה, ועל כן בחירה של עורך דין מתאים חשובה במיוחד.

הנושאים השונים בהם מטפל עורך דין גירושין

עורך דין גירושין יכול לעסוק במגוון נושאים שונים, הקשורים לעניין הגירושין, בהם:

  • תשלום המזונות לילדים, במקרים בהם מדובר בזוג עם ילדים
  • חלוקת המשמורת וזמני השהות במקרים שבהם לזוג יש ילדים משותפים
  • חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג
  • טיפול במקרים בהם אחד מהצדדים מסרב לתת גט לבן או בת זוגו
  • ועוד

תפקידו המרכזי של עורך דין הוא להבין את מצבו של הלקוח, של בני הזוג או אחד מהם, ולוודא כי זכויותיו נשמרות, לצד חובותיו. עורך דין, הבקיא בתחום, לוקח בחשבון את כל הפרמטרים השונים, תוך התייחסות לראיות, הדרושות במשפט הגירושין או במסגרת עריכת הסכם הגירושין בין הצדדים.

כיצד לבחור עורך דין מתאים

מכיוון שהתאמתו של עורך הדין אליכם ויכולתו, הן אלו שיקבעו את מידת הצלחתו בתפקיד ובייצוגכם מול המערכת המשפטית, חשוב, כמובן, לוודא כי מדובר בעורך דין בעל ההכשרה המתאימה לתחום זה, תחום הגירושין. חשוב גם לוודא כי זו לא הפעם הראשונה שמונח תיק כזה על שולחנו. חשוב שיהיה בעל ניסיון באופן ספציפי בעריכת הסכמים ובייצוג זוגות במסגרת תהליך הגירושין. חשוב כמובן שיהיה זה עורך דין החשוף לכל החידושים המשפטיים והנושאים השונים, המתעדכנים בכל עת בתחום, כאלה שיוכלו להיות לו לעזר במסגרת עבודתו.

ישנם רבים הבוחרים להתמודד עם מצב זה באופן עצמאי, ללא עזרתו של עורך דין גירושין. אולם, יש לקחת בחשבון כי מדובר במצב שאיננו מומלץ, ואף כזה העשוי להיות בעייתי. ולכן, אם אתם בוחרים במסלול של גירושין, חשוב שתעזרו באיש מקצוע מתאים על מנת לעבור את התהליך כמה שיותר בקלות ובאופן הנכון ביותר.