טרם רכישת או שכירת נכס כלשהו חשוב מאוד לערוך בדיקה מקיפה שלו על מנת לא לרכוש "חתול בשק". חברת בדק בית מקצועית ובעלת ניסיון תעזור לאתר ליקויים בנייה, בעיות משפטיות הקשורות לנכס וכדומה ותעניק לכם תמונה מלאה וכוללת של מצב הנכס.

לבדיקה כוללת של מצב המבנה שלכם

http://www.elganengineering.co.il/

מהו בדק בית?
לפני שנפרט על חשיבותו של בדק בית יש להבין מהו בדק בית וכיצד הוא מתבצע. בדק בית הוא השם הכולל למגוון בדיקות הנדסיות, מבניות, משפטיות וסביבתיות הנערכות לנכס מסוים, לרוב דירת מגורים או בית פרטי. הבדיקות כוללות בדיקה פיסית של הנכס על ידי בעלי מקצוע כגון מהנדס בניין, חשמלאי, אינסטלאטור וכדומה. כמו כן, בדק בית יכלול סקירה מקצועית של מסמכי הנכס לרבות המפרט ההנדסי (על ידי מהנדס בנין) ושטר המכר של הבית ומצבו המשפטי (על ידי עורך דין מקרקעין). בדיקה נוספת שנכללת בתוך בדק בית היא בדיקת סביבת הנכס למשל: מפגעי ריח, רעש, טיב השכנים באזור וכדומה.
למה בדק בית חשוב לפני רכישת דירה או בית פרטי?
שירותי בדק בית ניתנים לרוב לקונים פוטנציאלים המבקשים חוות דעת אובייקטיבית ומקצועית לגבי הנכס שאותו הם שוקלים לרכוש. אמנם נהוג לבקש הערכת שמאי מקרקעין עבור נכס טרם רכישתו אך חשוב לזכור כי השמאי מעריך את הנכס על פי קריטריונים כלכליים – נדל"ניים. לשמאי אין את הכלים המקצועיים להעריך את מצבו הפיסי האמיתי של הנכס, הוא אינו יכול לבדוק האם קיימות נזילות נסתרות בקירות הבית, האם הגג אטום כראוי ומערכת החשמל בטיחותית ועוד. בדיקות אלו יעשו על ידי חברת בדק בית ועשויות להות גורם מכריע בהחלטה האם לרכוש את הנכס או לא.
למה כדאי לערוך בדק בית טרם שכירת דירה?
עבור שוכרים חשוב מאוד לערוך בדיקת בדק בית מקצועית טרם כניסה לדירה על מנת לאתר מפגעיo וליקויים. בדיקתה של חברת בדק בית תעזור להוכיח לבעל הנכס כי הליקוי קיים וכי יש לתקנו טרם כניסת הדיירים למקום. כמו כן, בדק בית יתריע על מפגעים פוטנציאלים שעשויים להתרחש עקב בלאי או בנייה / הרכבה לא תקינה. כך למשל, חלונות הזזה שלא הותקנו כראוי עשויים לצאת ממקומם שלא באשמת הדייר. דו"ח בדק הבית ישמש כאסמכתא של הדייר לכך.