כאשר עולה סיטואציה בה נדרשים לשכור עורך דין, לא תמיד יודעים לאן לפנות. האם לחפש משרדי עורכי דין או שמא לפנות לעורך דין פרטי העובד באופן עצמאי. ובכן, בכל אחת מן האפשרויות הללו קיימים יתרונות וחסרונות. כמו כן, קיימים מצבים ומקרים מסוימים בהם עדיף לשכור עורך דין פרטי ומצבים אחרים בהם עדיף לפנות למשרד עורכי דין.

היתרונות העיקריים בבחירת משרד עורכי דין
מגוון עורכי דין במשרד אחד– כאשר מגישים תביעות מורכבות לבית המשפט מומלץ שיעמדו לרשותכם כמה שיותר כלים. על אף שברוב המקרים תיוצגו על ידי עורך דין אחד מן המשרד, הוא יוכל להיעזר בשאר עורכי הדין העובדים עימו.
גוף נותן שירות– משרד עורכי דין, כמו כל גוף בעלי מקצוע אחר מחויב לשירות מלא ללקוח, על פי לוחות זמנים מוגדרים מראש וקיימים מעט מאד מקרים בהם יחליט לעכב טיפול במקרה מסוים. כמו כן, כל המערך האדמיניסטרטיבי והלוגיסטי מנוהל על ידי פקידות ומזכירות, דבר אשר מאפשר לעורכי הדין להתמקד בעבודתם המקצועית בלבד.

היתרונות העיקריים בבחירת עורך דין פרטי
אפשרות למשא ומתן לגבי שכר העורך דין– בניגוד למשרד עורכי דין שבו שכרם של עורכי הדין אינו נתון למיקוח גמיש במיוחד, כאשר מדובר בעורך דין פרטי אתם רשאים ואף מומלץ להתמקח לגבי שכר הטרחה שלו. בסופו של יום הוא זה אשר קובע האם לטפל בתיק שלכם או לא.
טיפול אישי– עורך דין פרטי מעניק לכל לקוח טיפול אישי כאשר אינו כבול תחת צרכים שונים אשר המשרד היה דורש ממנו. הטיפול הינו אישי וצמוד במיוחד כאשר קובע הכללים היחיד הוא עורך הדין עצמו.

קשר בין סוג התביעה לבחירה בשירותי משרד עורכי דין או עורך דין פרטי
קיימים מקרים מסוימים בהם עדיף להיות מיוצגים על ידי משרד עורכי דין ואחרים אשר דווקא מתאים להם ייצוג על ידי עורך דין פרטי.
ייצוג על ידי משרד עורכי דין– כאשר התביעה הינה תביעה מורכבת במיוחד אשר זקוקה למגוון משאבים בתחומים שונים ולזמן רב של עיסוק בתיק. כך יכולים משרדי עורכי דין גדולים לספק במידת הצורך שני עורכי דין לטיפול בתיק.
ייצוג על ידי עורך דין פרטי– במקרים אשר דרוש בהם מקסימום יחס אישי וניווט זמנו של עורך הדין תלוי בו בלבד. כך הוא האחראי הבלעדי לפינוי די זמן לטיפול בתיק.
ולסיום, לא משנה באיזו אפשרות תבחרו זכרו לבצע השוואת מחירים בין מספר משרדים או עורכי דין פרטיים לפני חתימת החוזה עימם.