קידום ושיווק עסקים הוא תחום מכירתי מהיר ותחרותי במיוחד. הדרכים לשיווק בתי עסק המעניקים שירותים או מוצרים שונים, רבות ומגוונות. אנשי השיווק העוסקים בתחום זה יגיעו ממחוזות שונים והתכונות הנדרשות מהם ישתנו בהתאם לצרכי החברה. מטרת העל במשרה שיווקית, היא הגדלת מאגר לקוחות החברה או העסק לצד עלייה בשיעור המכירות.

איך לחפש עבודה בתחום השיווק
הגעתם לשלב בחייכם בו אתם נדרשים לסלול את דרככם ולהרוויח את לחמכם. כיום, הדרכים לחיפוש משרה אשר מתאימה לכם, הן נגישות ונוחות. באינטרנט ניתן למצוא אלפי אתרים של לוחות דרושים עו"ד, שיווק וכל מקצוע, המפולחים על פי סוג, היקף ומיקומה הגיאוגרפי של המשרה. מיותר לציין שתחום השיווק והמשרות הפונות לאנשי שיווק מכל סוג שהוא, מאוישים תמיד. במקביל, ניתן להיכנס לאתרי חברות שונות ולחפש את לשונית ה"דרושים" ולבדוק האם קיימת משרה המתאימה לצרכיכם.

מה בין אנשי שיווק לאנשי מכירות
במרבית המקרים, קיימת הבדלה בין התחום המכירתי לתחום השיווקי. כמובן שהגבולות מטשטשים לא פעם אך הדגש הוא על האופן בו התפקיד משתלב בתהליכי החברה או העסק.
אנשי מכירות – אנשי המכירות הם אלו אשר ימכרו את שירותי או מוצרי החברה באופן ישיר לצרכן. מכירה מתייחסת לתהליך ההפצה בפועל. אופן העבודה דורש פגישות פרונטאליות עם הלקוחות, מראה ייצוגי, עבודה בשטח, נסיעות מרובות, ניהול משא ומתן וסגירת עסקאות.
אנשי שיווק – אנשי שיווק הם האסטרטגים הראשיים. הם אלו אשר יקבעו, לצד בעלי החברה, את מדיניות השיווק של החברה. אנשי השיווק הם המתווכים בין אנשי המכירות לשאר בעלי התפקידים בחברה. הם אלו אשר יבנו תשתית עבור אנשי המכירות ויקבלו החלטות בנוגע לפרסום, למיתוג ולמיצוב החברה בענף בו היא מתמקצעת אל מול הביקוש בשוק. אנשי השיווק הם אלו האמונים על האנליזה השיווקית – ניתוח דוחות מכירה, ניתוח עמידה ביעדים ופילוח קהל היעד.

איך אדע מה דורשים ממני במודעת הדרושים
חשוב לזכור ששני התחומים משתלבים זה בזה. בחברות גדולות קיימת פלטפורמה לכל אחת מן המשרות. בחברות קטנות יותר, בהן כוח האדם הוא מינימאלי, התקן יקבע כי תפקיד השיווק והמכירות קבוע כמשרה אחת. באופן כללי ניתן לומר, שהדרישות מאנשי מכירות הן פונקציונאליות ומתאימות לצרכי החברה אך לרוב, במודעת הדרושים תידרשו להיות בעלי ניסיון מכירתי, בעלי הופעה ייצוגית ויכולת שכנוע. במשרות מסוג זה גם אנשים ללא ניסיון אלא בעלי כריזמה בלבד, יתקבלו.
במודעות דרושים אנשי שיווק, הדרישות תהיינה שונות – מקומות מסוימים ידרשו תעודה מתאימה או תואר רלוונטי לתחום הניהול, פרסום או שיווק. אנשי שיווק או מנהלי שיווק כדאי שיהיו בעלי זיקה לכל הקשור לכלכלה, קריאטיב, בניית מערך שיווקי וכיוצא בזה.