הפוליגרף הינו מכשיר שעומד בבסיסו של מבדק אשר מאפשר לנו לאתר ולזהות אותות שונים בגוף אשר מעידות כי האדם שמולנו משקר. ישנם חילוקי דעות על אמינותו של המכשיר, אך העובדה הניצחת היא שגופים רשמיים, ממשלות, משטרות וחברות גדולות סומכות כולן על הבדיקה, ומשתמשות בה באופן תדיר לצרכים שונים.

מכוני פוליגרף מאפשרים לנו גישה למכשירים אלו, ולמומחים אשר יודעים לתפעל את הציוד ולקרוא את התוצאות. ישנם ארגונים אשר רכשו מכשיר ופתחו מכון לצורכיהם בלבד, בעיקר ארגונים ענקיים כגון הצבא, המשטרה, חברות אבטחה מסוימות וכיו"ב. בעידן המידע בו אנו חיים, אבטחת המידע הינו תחום רחב היקף שהולך ומתרחב עם השנים. הצורך לסמוך על אנשים הולך וגובר, כשעוד ועוד פטנטים מתהווים ומגיעים לשוק, תוך הידיעה שדליפה של מידע מאיש מפתח עלולה להפיל את המאמץ המשותף של החברה כולה, מהלך שעלול לגרום לאובדן חלקי עד מלא של סכומי עתק שמושקעים בפיתוח טכנולוגיה.

ענפים שונים כגון תוכנה, חומרה, ועסקי התרופות, כולם זקוקים לשירותם של מכוני פוליגרף באופן שוטף לצורך הפעלה ותחזוק העסק. בתי קזינו רבים בארה"ב ומדינות אחרות דורשים גם הם מהעובדים שלהם לעבור בדיקות פוליגרף באופן שוטף, ובכלל, בכל ארגון שמתעסק עם כספים גדולים ישנה דרישה לרוב למבדקי פוליגרף תקופתיים, או אחרי אירוע אקוטי.

בעל עסק – שווה לך לבדוק!
העובדה כי שירות זה של מכוני פוליגרף הפך לנפוץ יותר ויותר מעידה, יש יאמרו, על התדרדרות באמינות, אך מצד שני יכול להיות שלא כך הדבר. ובכל זאת, לא משנה אם אתם מאמינים גדולים ביושרו של האדם והעובד, אם אתם בעלי עסק, קטן ככל שיהיה, עדיף לו תדעו עם מי יש לכם עסק. היתרון בכך שהבדיקה הפכה כה פופולארית בארץ ובעולם, הוא שהיא הפכה נגישה יותר. כיום, גם בעלי עסקים קטנים יכולים להרשות לעצמם לשלוח את העובדים לבדיקת פוליגרף. בדיקת פוליגרף לעובד יכולה לעשות כמה דברים במקביל. הראשונה, במקרה אקוטי, יכולה לברר מה האמת ומה קרה. השנייה, ולרוב החשובה יותר (שכן היא נערכת לפני הקבלה לעבודה), היא יצירת תמונה ברורה כי יש בעל בית לעסק, וכי עינו פקוחה. שליחת העובדים לבדיקת פוליגרף מראה על רצינות, אחריות ומשדרת עובד כי מצפים ממנו לכנות ויושר, וכי אין מקום לרמאים בעסק הזה. העובד גם יחוש כבוד רב יותר לאלו שעובדים עימו, שכן הוא יידע כי גם הם עברו את הבדיקה, וכי סביבת העבודה שלו היא סביבה בטוחה וישרה.

סינון ראשוני בבדיקת פוליגרף
ההמלצה הגורפת לכל בעל עסק כיום הינה שליחת העובדים כולם, טרם העסקתם אך גם לאחר מכן היא לשלוח כל עובד או מועמד מתקדם להעסקה לבדיקת פוליגרף אישית שתעיד על רצינותו ומחויבותו למקום העבודה. במקרים של עסק פעיל שמגייס עוד עובדים או פשוט רוצה ליישר קו ולרענן את הקאדר, הבדיקה מומלצת גם כן, בזכות כל הדברים שתיארנו לעיל, ועוד יתרונות שונים שקצרה היריעה מלהכיל.