כבוד השופטת,
הריני מתייחסת לתגובתו השקרית של הנתבע, הקבלן .
עבודותיו התגלו ברמות הכי ירודות לאחר סיומם.
במשך עבודתו בשיפוץ ביתי, הוכחתי לו, לא פעם שאינו עומד נכון בהבטחותיו בצורה אמינה טובה המצדיקה את התשלומים עליהם חתמנו הוא ואני, במסגרת החוזה שקיימנו.
בהיותי אשה בודדת החפצה כבר לעבור לדירתי המשופצת, לא רציתי להתעכב יותר מדי, אמרתי לו, לא פעם ' הבט אני כל הזמן רצה אחריך שתסדר פה תסדר שם'……..
שכך לבוא ולומר שלא באתי בטענות שקר גס ומרושע.
כל אימת שיכול היה לשקר, לעשות עבודה שטחית הוא עשה זאת ללא שום בעיות מהטעם שאני השתוקקתי כבר לגור בקומה למטה עם המדרכה של הכביש. והוא ידע זאת בברור.
בתחילה גילה יחד עם פועליו תמידות, ומזה התפעלתי. לאחר מכן גילה חוסר מקצועיות הן:
א]   בתיקונים לאחר עבודת הקבלן שקדם לו.
ב]   ביקשתי אותו פעמיים לקחת אותי לבחור את החומרים כגון: כיורים וכו', אני רוצה להחליט מה יהיה לי בדירה, הנ"ל לא נענה לבקשתי זאת, והביא לי ע"פ רצונו המוחלט, וזה הכעיס אותי מאד.
ג]   התעקשתי שיוציא כיורים למקלחת ולשירותים שהרכיב, לא לטעמי, ונאלץ  לעשות זאת, כי יכול היה עוד באותה שעה, שלמזלי הייתי בבית, ויכולתי לעמוד בעיקשותי.
עם יתר החומרים ועבודתו הלקויה במטבחים בבואי מיום עבודתי הנ"ל הספיק להעמיד אותי בפני עובדות מוגמרות, ולא יכולתי לשנות.
באחת ההזדמנויות ברצותי לעשות ארונות מטבח, הגיע אלי נגר, ונדהם למראה השיפוצים הגרועים, הרים טלפון לקבלן, והעמיד אותו על עבודתו הלקויה, ואף הזהיר אותו, 'אם אתה רוצה לעבוד בטבעון אתה חייב לתקן את עבודתך', ורק בזכות דבריו הקשים הנ"ל בא עם עוזר האינסטלטור ותיקנו את המעוות ביותר, במקום שיש, שם בלטה בפינת המטבח הקטן, דבר שלא הבחנתי. עד איפה אפשר היה לשתוק, ולזלזל מצדו, רק אלוהים יודע, מזלי הגדול שהנגר היה.
ד]   הביא עובד תריסן, שלא סיים את עבודתו כיאות, והשאיר לי כל תריס לתיקון עכשוי, מאחר וכל תריס אינו אטום וגורם לחדירת אורות ורוחות מיותרים כלפי חוץ ופנים.
ה]   הדלתות, אינן נסגרות וזה התגלה במשך הזמן לא מידית. לא רק זאת, דלת הרשת חורקת ואינה נסגרת עד הסוף.
ו]    היה אמור להגיש לי עבודה מקצועית ושיקר לי שהדלתות צבועות בצבע טבעי, וזה אחד משקריו הנוספים והחצופים. כולל המשקופים שהשאיר אותם ללא צבע כלל…
ז]   השאיר ולא תיקן אלא בשטחיות רבה ומכוערת על אף בקשתי. הקיר החיצוני לא צבע אותו, כמו שביקשתי, אלא בצורה מכוערת למדי. לצאת ידי חובה.
ח]  בזמן עבודתו טענתי כלפיו 'הבט, לא נוח לי, כל פעם לרוץ אחריך בתיקונים, עשה כמו שצריך'.
ט] חתמתי לו, שילמתי לו, עד הפרוטה האחרונה, לא נשאר לי מאום, כל הלקויים וכל עבודתו נתגלו שקריים לאחר הבנייה ממש, כי הייתי תמימה להאמין בו, ובעיקר לסיים ולעבור מהר ככל האפשר לדירתי החדשה, כי היה לי קשה מאד בדירתי הקודמת שכללה מדרגות שהטישו אותי.
הנ"ל ניצל כל שיכל כדי לשקר, כדי לגזול אותי מפאת בדידותי וגילי.
תביעתי באה כתוצאה של שיטפונות מקיר שהיה אמור לאטום כנדרש ולא אטם אלא שטחי, שגרם לנזקים בקירות הבית. וגרם לי להפסקת חשמל, להישאר בחשיכה מוחלטת.
וכל הליקויים נתגלו אחרי מעשה, התחננתי אליו שיבוא לתקן את הליקויים שעליו לתקן, לא הגיע, היה משיב לי: 'אני בדרך אליך', משך ימים שלימים היה כך עונה לנו, לנדב חתני ולי, הגיע אחרי תחנונים ביום שאיני נמצאת, כדי לראות ולהראות לו את שגיאותיו, בעת שחתני היה, ואני נמצאת בעבודה.
מיד שלחתי לו בנייד, שעבודתו חלקית ואינה מקובלת עלי, וצפיתי לתגובתו שלא הגיעה, גם כאשר חתני, ביקש ממנו פעם אחר פעם להגיע, היה מבטיח שיגיע ובשום אופן לא בא.
לכן החלטנו להביא בודק, שבדק סעיף אחר סעיף בחוזה, וצילם ועל סמך זה הגשתי את תביעתי, כל הליקויים הנוספים והמאוחרים, לאחר התשלומים וסיום עבודתו, נתגלו, מדי פעם כי כל תשומת לבי היה חרדה מהשטפונות שהציפו את ביתי.
הנ"ל  עתה הגיב לתביעתי והוסיף שקר על שקר, המעיד כפי שכבר אמרתי, זלזול מוחלט בי ולא רק בי, אלא בבית המשפט על ידי זה שהוא מגיש כתב הגנה שקרית ומוכחת.
הנ"ל  לקח את החוזה החתום על ידי שנינו, והחליף אותו לאחר תביעתי וללא ידיעתי.
כראייה:
א] הוסיף מאוחר יותר את כהגדרתו:   'ללא מע"מ'. דבר שלא היה ולא התכוונתי מלכתחילה שיהיה, לכן שילמתי לו מחיר השיפוץ בסך 100.000 ₪. כי זה מה שהיה לי בסך הכולל לכן לא יכול להיות שהנ"ל יצדיק את טיעוניו כלפי.
ב] שם חדש במקום המקורי,,,,,, היות ובאותו מקור ישנו גם סעיף בכתב ידי שהנ"ל קבל סך 15.000ש"ח עבור שלב א' וחתימת ידו מעידה על כך.
ז.א. שהוא מחק את הסעיף הזה בתקוה שאני או בית המשפט לא נבחין בזה.
אני פונה לכב' השופטת, אנא ממך המשחקים של הנ"ל שקופים מדי, אין לי יותר אנרגיות להגיב יותר ממה שהגבתי, על אופן השיפוצים, על אופן התנהגויותיו במהלך השיפוצים, וגם עתה לאחר הגשת תביעותי כלפיו.
מכאן בקשתי לסיים ולחייבו על פי דין לשלם לי את כל מה שחייב, כי אין לי שום יכולת להזמין אנשים מקצועיים אחרים לתקן את עבודתו והכסף דרוש לי לתיקונים הללו לפחות בחלקם. מי יודע אם אוכל לממן זאת.