הדבר החיובי זה שהלקוח מציין  בצורה ברורה שהם היו לקוחות שלנו עד סוף מאי וקיבלו שירות.

כמו כן הם מציינים שהסכם התשלום היה שוטף + 45.

בתחילת העבודה הם שילמו בהעברה בנקאית. הם מציינים בהסכם שפרטי האשראי ניתנו לי בתאריך 14 למאי כדי לחייב באופן חד פעמי. זה נעשה אחרי שהם בעצם הבינו שהם לא שילמו במועד המצויין (שוטף + 45) ולכן נתנו לי פרטי אשראי.

אני הבנתי מהם (כמו עם כל לקוח אחר שלי) – שאני רשאי לחייב באשראי שלו במועד החיוב ,חודש בחודשו עבור כל חשבונית שמגיע זמן התשלום עבורה.
ב27 למאי הם קיבלו הודעת סמס והודעת מייל שבוצע חיוב באשראי ולא אמרו כלום. כמובן שמעולם לא בוצע חיוב על סכום לא נכון ולא במועד. שינה חשבונית שאמורה להיפרע רק ב15 לחודש הבא.

כמו כן עם סיום העבודה הבהרנו להם שמסע הפרסום בגוגל וגם דפי הנחיתה עומדים לרשותם. בשום שלב הם לא ביקשו שנקפיא את מסע הפרסום (ובחודש יוני, בו הם כבר לא היו צריכים לשלם לנו תשלום נוסף, אלא רק לגוגל – הם המשיכו כמובן לקבל פניות)

אז בעצם הנקודה היא שאנחנו לא הסכמנו להעביר להם את הקבצים של דפי הנחיתה (אלא רק אפשרנו להם שימוש מלא).
הצענו להם שיתנו לנו צ'קים דחויים כדי שנדע שהם באמת הולכים לשלם לנו, אך הם לא הגיבו. (לא ביקשנו הקדמת מועדי תשלום אלא רק ביטחון שהם עומדים לשלם)

אז בעצם המשכתי לחייב באשראי עוד פעמיים -עבור שתי חשבוניות שהופקו בחודשים מרץ ואפריל (לפי שוטף + 45)

כעת הוא בעצם כותב שפנה לחברת האשראי בבקשה לבטל תשלום שלו על חודשים בהם קיבל שירות.

עניין נוסף: לא ניתן להבין מהמכתב מה הם רוצים שאנחנו נעשה בפועל: האם להסיר את דפי הנחיתה או רק להקפיא את מסע הפרסום.

יש לנו כמובן תיעוד של מיילים בהם הם מקבלים מאיתנו עדכונים ושירות מלא. כמו כן תיעוד של החוזה ואפילו תיעוד של הצעות מחיר נוספות שהם ביקשו מאיתנו, ומכבת תודה של עובדת שלהם שעזבה

מצורפות כמה הערות לפי הסעיפים:

2. הקמפיין עלה לאוויר ב-25/12/18. זאת אומרת שהוא נמשך מעל חצי שנה איתנו. מעל ארבעה חודשים כבר לא היתה להם חובה להישאר והם בחרו להישאר בכל זאת ורק בסוף מאי הודיעו על עזיבה.

3. הלקוח לא עמד אף פעם בתנאי התשלום, וגם כיום עדיין חייב סכומים גדולים ומאיים לבטל חיובים עבור שירותים שקיבל.

4. ניתנה גישת עריכה לוורדפרס – בדיוק לפי דרישת הלקוח  (היא ביקשה לשנות טקסטים בדף ולא מעבר לכך).

5. ניתנה גישת קריאה לקמפיינים, בדיוק כפי שסוכם, כבר מתחילת הקמפיין. בנוסף ניתן להם דוח מקוון ומפורט.

6. שאלת הבעלות על הדפים לא תלויה במקום בו הם מאוחסנים. בכל שלב הם יכלו לבקש את הקבצים ולאחסן אותם במקום אחר אך הם לא עשו זאת. אנחנו המשכנו לאחסן אותם עבורם ללא עלות לפנים משורת הדין מתוך תחושת אחריות ללקוח.

14. סעיף 14 סותר את סעיף 5.

15. הלקוח לא ביקש מאיתנו להפסיק את הקמפיין (למעשה ביקש להשאיר הכל כמו שהוא), ולא פנה אלינו להוריד את דפי הנחיתה. ספק אם היה יודע איך לעשות זאת בעצמו בכל מקרה.

סעיף 22.3 (העברת השליטה על דפי הנחיתה) סותר את סעיף 22.1 (הסרת דפי הנחיתה)
בנוסף לא ניתן להעביר קודים לשליטה על דפי הנחיתה אלא להעביר את הקבצים בלבד, ופעולה זו תסיר כל אחריות על דפי הנחיתה מאיתנו.

– עוד יצויין שחלק מהחיוב (1135 ש"ח) שבוצע באופן אוטומטי ע"י גוגל ביוני (ע"ס 2500 ש"ח) הוא על יתרת עלות הקליקים מחודש מאי. מה שאומר שנכון לרגע זה הסכום שנצבר בגוגל מתחילת יוני הוא כ-2900 ש"ח. מכיוון שהסכום הזה עומד במסגרת התקציב שנקבעה על ידם מראש, הם ידעו בדיוק איזה סכומים יחוייבו על ידי גוגל.